W zależności od rodzaju i ilości przewożonych produktów, potrzebne są odpowiednie, posiadające nowoczesne wyposażenie pojazdy ze zwiększoną powierzchnią ładunkową. Co zapewniają często wykorzystywane przez firmy transportowe naczepy typu coilmulde? Jakie są ich specyficzne cechy?

Naczepy typu coilmulde - charakterystyka

Podstawową cechą, charakterystyczną dla naczep typu coilmulde jest to, że zapewniają możliwość przewozu stali walcowanej w kręgach lub szpulach, dzięki zastosowaniu specjalnego koryta, nazywanego również rynną (najczęściej przyjmuje ona formę stalowej konstrukcji umieszczonej pomiędzy podłużnicami, z otworami na kłonice). Co równie istotne, tego rodzaju naczepy w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli gwarantują sprawny załadunek od góry, z tyłu i od boków oraz najwyższe bezpieczeństwo transportu. Jest ono szczególnie ważne i usankcjonowane prawnie - na terenie wspólnoty europejskiej zabroniono bowiem przewożenia towarów o dużej wadze w niestabilny sposób, mogący doprowadzić do groźnych wypadków. Jeśli natomiast chodzi o główne elementy specyfikacji technicznej przyczep typu coilmulde, najczęściej wyróżniają się wysokością wynoszącą od 2,7 do 3 m. Z kolei ich szerokość mieści się w granicach do 2,48 m, zaś długość nie przekracza 14 m. Pod względem pojemności, przyczepy coilmulde są w stanie z powodzeniem przewieźć około 33 zapełnionych palet, co odpowiada masie około 24 ton. Przeważnie, omawiane pojazdy zostają wyposażone w solidne łańcuchy, specjalne maty antypoślizgowe zapobiegające przemieszczaniu się towaru podczas jazdy, a także zabezpieczające produkty kątowniki i narożniki oraz wytrzymałe pasy.

Co można transportować w naczepach coilmulde?

Naczepy typu coilmulde są przeznaczone przede wszystkim do transportowania ciężkich towarów o sporych rozmiarach. Należą do nich materiały, takie jak stalowe rolki, niezbędne do wytworzenia nowych systemów kanalizacyjnych i instalacji, odznaczające się olbrzymimi średnicami rury oraz różnego rodzaju stalowe konstrukcje. Zamknięte naczepy coilmulde umożliwiają również bezproblemowy przewóz tradycyjnych towarów, w elastyczny, zróżnicowany sposób. Długość podłogi, wahająca się w przedziale od 7200 mm do 9000 mm sprawia, że bez względu na rodzaj załadunku niski punkt ciężkości wpływa na komfort oraz bezpieczeństwo transportu. Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu uzupełniających elementów wyposażenia, popularnych systemów do przewozu AGD lub instalacji usprawniającej transport opon, wybrana naczepa może być użytkowana w wielu, odmiennych od siebie branżach.

Zalety naczep coilmulde

Korzystanie z funkcjonalnych naczep coilmulde pomoże usprawnić przewóz praktycznie każdego typu towarów, szczególnie tych wykonanych ze stali, o dużych tonażach i wysokościach. Wybrane modele przyczep charakteryzują się przy tym niską masą własną, co przyczynia się do zachowania właściwego balansu całego pojazdu. Spośród zalet prezentowanego sprzętu warto wskazać także wyraźnie zwiększoną szczelność, a co równie ważne hydraulicznie podnoszony dach i drzwi. W konsekwencji zainstalowanego tych dwóch części konstrukcji, sprawny, szybki załadunek i rozładunek staje się dużo prostszy. Na jakość transportu wpływają również pojemne wnętrze przyczepy, dodatkowe słupy zabezpieczajace znajdujący się wenątrz ładunek oraz solidne uchwyty mocujące.

Nowoczesne naczepy typu coilmulde pozwalają przewozić duże i ciężkie ładunki, przede wszystkim dzięki wytrzymałej budowie, utrzymującej nawet ekstremalne obciążenia. Umożliwiają sprawny i bezpieczny transport stalowych rolek, rur i innych, skomplikowanych konstrukcji z metalu. Bez wątpienia odpowiednie modele przyczep sprawdzą się w większych przedsiębiorstwach logistycznych, zajmujących się dostarczaniem produktów na terenie całego kraju.